Валерия Добрева с поредно добро класиране в турнир

Малката панагюрска шахматистка Валерия Добрева взе участие в Първи открит детски международен турнир по ускорен шахмат за купата „Цар Лъв“ провел се на 27 март, неделя в Димитровград.

Валерия-ДобреваВ условията на силна конкуренция Валерия е успяла да завоюва 5 точки от 7 възможни, което я е наредило на 12 позиция в генералното класиране от общо 62 участници. При момичетата тя се е наредила на второ място с еднакъв брой точки с победителката, но с по-малък ЕЛО коефициент.

Турнирът се е провел по Швейцарската система в 7 кръга, а контролата е била 25 минути плюс 10 секунди след всеки ход. Организатори са Община Димитровград, Шахматен клуб „Димитровград“ и Шахматна школа „Берое“

В турнира са имали право на участие деца до 14-годишна възраст и е бил валиден за български и международен рейтинг.

„Време“ разбра, че се очаква победителите от „Цар Лъв“ да се включат в надпреварата в шахматния турнир, който ще се проведе през април тук.