Успешно завърши шахматния турнир посветен на Деня на будителите

Успешно завърши детският шахматен турнир посветен на Деня на народните будители. Той се състоя днес, 5 ноември в зала „Арена Асарел“, а негови организатори бяха ШК „Оборище“, ШС „Асарел-Медет“, Асоциация на спортните Клубове и БФШ.
%d1%88%d0%b0%d1%85-%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b0Победител в шахматната надпревара стана младата надежда на ШК „Оборище“ Валерия Добрева, която спечели купата в генералното класиране, както и златния медал в групата си до 12 години. Втори в генералното класиране се нареди Георги Митов спечелил купа и златен медал за деца до 10 години, трето място зае Гинка Юрукова с купа и сребърен медал до 12 години.
След приключването на последния 7-ми кръг и преди самото награждаване, малките шахматисти рецитираха стихове за Народните будители.

Шахматната надпревара се проведе с програмата Swiss manager в 7 кръга, а контролата се игра за 10 минути. Турнирът важи за БГ ЕЛО. Класирането бе съставено в зависимост от броя на спечелените точки.

Главен съдия на турнира бе Христо Костурков, а помощник съдии – Иван Смилянов и Петьо Караджов.

Йордан Гюрджеклиев
Купите и медалите бяха осигурени от ШК „Оборище“. Всички малки шахматисти получиха шахматен комплект от дървени фигури и сувенир магнитче-отварачка със символите на турнира всички те осигурени от „Оптикоелектрон Груп“. Наградите бяха връчени от управителя на „Оптомеханик“ ООД инж. Цанко Писков.
%d1%88%d0%b0%d1%85-%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b2

Наградите бяха връчени от управителя на „Оптомеханик“ ООД инж. Цанко Писков

Броеве на списание „Шахматна мисъл“ също бяха част от наградите. Те бяха осигурени от г-н Данаил Божилов. Всички малки участници получиха и тениски с логото на клуба осигурени от г-н Христо Костурков. Грамотите бяха предоставени от Николай Немигенчев.

От ШК „Оборище“ изказват своите благодарности към помощник съдиите, чиято роля беше изключително важна за правилното провеждане на турнира. Шаховете и часовниците, с които се проведе турнира бяха предоставени от ШС „Асарел-Медет“.