14-годишните ни хандбалистки четвърти в страната

На Държавния финал за 14-годишни девойки в гр. Сливница, който се проведе на 15 – 17 юни, отборът на ХК „Панагюрище“ зае престижното четвърто място.“Това класиране на нашите момичета е голям успех, като се има предвид, че те са на 13 години и на практика се състезават с година по-големи съпернички“, коментират треньорите.

През сезона момичетата водиха трудни битки с физически по-силните отбори на Бургас и Сливница в зоната. Пробиха квалификацията с две победи и се класираха на финала. Тук жребият ги изпрати в група със Сливница, „Мартен“ и Белене. В първата среща нашите момичета победиха връстничките си от Белене с резултат 22:13. Втората среща бе с отбора на Мартен, от когото отпаднаха на квалификацията за Купа България. Сега момичета се впуснаха в истинска битка, от която зависеше кой ще влезне във финалната четворка.

Първото полувреме завърши с три гола аванс за Панагюрище (15:12). Второто полувреме беше по-трудната част. В последната минута, момичетата от „Мартен“ вкараха изравнителен гол и срещата завърши при резултат 23:23.  И двата отбора загубиха мачовете със Сливница, но с по-добра голова разлика ХК „Панагюрище“ се класира за финалната четворка.

А финалните битки бяха най-трудни, с отбори, които превъзхождат физически панагюрския състав. Следва загуба от „Бъки“ – Габрово на полуфинала с 20:8. Отборът на домакините изненадващо загуби полуфинала от Бургас и на малкия финал в битка за третото място панагюрските момичета отново трябваше да играят със Сливница. Последва загуба, за пореден път през този сезон от същия отбор.

„Класирането на нашия отбор на четвърто място тази година е максимумът, който можехме да постигнем. През новата спортно-състезателна година всички наши момичета остават в тази възраст и тогава ще се борим за медали,“ бе коментарът на Любка Карагьозова.

Състав на тима: Дарина Кирилова, Божидара Карагьозова, Теодора Панова, Шинка Филипова, Аделина Футекова, Цветелина Пашова, Ваня Шиндарова, Габриела Щрангова, Милка Юрукова, Габриела Попова. Шинка Филипова бе включена в „идеалния отбор на турнира“. На всеки мач бяха определяни „играч на мача“ за отборите. За нашият отбор бяха определени за съответните мачове състезателките: Шинка Филипова, Божидара Карагьозова, Ваня Шиндарова, Аделина Футекова, Цветелина Пашова.