Изследването, финансирано от Бил Гейтс, с прогноза за пик на COVID-19 в България на 20 април

Американският изследователски екип, който прави прогнози за хода на пандемията във всяка страна на база няколко изходни показателя и е финансиран от фондацията на Бил и Мелинда Гейс, промени прогнозата си за в България.

Реклами

Преди дни изследователите предвиждаха пик на смъртните случаи у нас на 18 април (малко по-рано прогнозата бе за 24 април), а очакваният брой жертви беше между 228 и малко над 300 души.

Реклами

Днес (16 април), на база нововъведени данни, проучването на Institute for Health Metrics and Evaluation оценява, че пикът на жертвите у нас ще е на 20-24 април. Драстично намалена е прогнозата за общия брой на починалите от Ковид-19 в страната – към днешна дата екипът изчислява, че те ще са около 66 души. От данните още става ясно, че не се очаква недостиг на легла или на обдишващи апарати в болниците

Реклама

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.