Гинка Юрукова грабна купата на шах турнира за Деня на машиностроителя

Днес, 10 октомври, в зала „Арена-Асарел“ се проведе шахматния турнир посветен на Деня на машиностроителя.

Първото място в него завоюва младата надежда на панагюрския шахмат Гинка Юрукова. Освен първото място в генералното класиране, Юрукова взе и златото при 16-годишните. Нейни подгласници станаха Асен Кривошийски – второ място, Стоян Томов – трето място, а четвърти бе Янко Узунов.

На първо място при ветераните се класира Захари Захариев, втори Любомир Стефанов и трети Стайко Стайков.

При 14 годишните – злато за Цветомир Парпулов – 6-ти в генералното класиране, отличил се с много силна игра, следван от Петко Кърпаров и Йоана Кърпарова.

При 12-годишните първи стана Радостин Гагов, следван от Светослав Цанков и Денислава Мехтерова.

При 10-годишните – злато за Станислав Тошкин, сребро за Георги Чалъков и бронз за Цветослава Илчева.

До 8 годишна възраст златото спечели 7-годишния Мартин Узунов.

Дебютно участие в турнир направи и Ангел Кърпаров.

Турнирът се проведе при абсолютно спазване на здравните норми – всеки състезател използваше маска, а игралните маси бяха на необходимата дистанция.

Директор на турнира и главен съдия бе NA Христо Костурков. Той изказа благодарност за предложените условия за провеждане на мероприятието в зала „Арена-Асарел“, на Община Панагюрище за помощта оказвана за развитие на спорта в общината, както и на Николай Немигенчев за дизайнерските награди.

Желанието на любителите на шахмата е да проведат и коледен турнир по шахмат, но всичко зависи от епидемиологичната обстановка в страната.

Спортното събитие се превърна в истински празник за участващите деца. Освен медали, за тях имаше и по чаша с машиностроителни символи, което им даде допълнителен импулс и желание да станат инженери, като пораснат.