За поредно лято в Бъта се провежда щастлива ваканционна седмица. По организация на Кметството и Читалището децата в селото са поканени да участвах в серия весели развлекателни събития. Тази вече ще се проведе преглед на талантите с традиционното „Кой е по-,по-,най-!“ Пред Читалището всеки ще има право да покаже художествено майсторство чрез стих, песен или забавна история.
Вчера, 6 юли, се проведе най-емоционалното събитие – Спортно състезание. В парка на селото се събраха над 50 деца, за да участват в няколко спортни състезания – футбол, народна топка, надбягване с чували и тичане с препятствия.
Утре, 8 юли, ще има Парад на домашните любимци, отново пред Читалището. Очакват се много атрактивни слуки и детско веселие. Чаканото с много любопитство Риболовно състезание ще е в събота, 9 юли.