400 теменужки в центъра на село Бъта

400 коренчета теменужки осигури кметство Бъта за засаждане в центъра на селото пред читалището. Вчера, 6 април, доброволци се погрижиха за градината пред читалището и паметника на загиналите за България. В рамките на Седмицата на гората в Бъта ще бъдат засадени и 100 фиданки. Дръвчетата са дарение от разсадника в Панагюрище, а акцията ще се осъществи отново от доброволци.

Пролетното почистване в Бъта ще се проведе до края на месеца, като жителите ще бъдат призовани да се включат в почистването на центъра на селото, както и пред домовете. Общината осигурява чували, ръкавици и сметоизвозването.

Бъта се готви усилено за празника, посветен на 90-годишнината от създаването на Читалище „Н. Й. Вапцаров – 1927“ и 65-годишнината от основаването на фолклорен ансамбъл „Иглика“.  Концертът ще се състои на 28 април от 18,30 часа.

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.