Двама нови нотариуси ще отворят кантори в скоро време в Панагюрище. Това са Катерина Цветкова и Стоян Богданов. Припомняме, че решението от пролетта на миналата година бе за назначаване на един човек, но явно двама са дали еднакво добри резултати на конкурса с адрес Панагюрище. По справката от Министерството на правосъдието се вижда, че и двамата са получили оценки 4,9 и това е било третото им желание. Назначенията по двама не са само в Панагюрище.
Общо 74 са назначенията в страната. До устен изпит са били допуснати 184 кандидати. Одобрените накрая са 148 човека. Те са изкарали оценка минимум 4 на писмения изпит. Общо кандидатите са били 426. По процедура всички кандидатстват след специална заповед от правосъдното министерство за откриване на бройка за съответния регион и посочват своите предпочитания за място на професионална изява. Конкурсни процедури поне за Панагюрище не е имало от 2015 г.
Интересното е, че по неофициални данни и двамата нови нотариуси тук не са панагюрци, макар поне 4-5 юристи от общината да са участвали в конкурсната процедура, научи „Време“ от много осведомен източник. Освен в Панагюрище още по един нов нотариус ще има във Велинград и в Пазарджик.
В момента тече срокът за обжалване на решението на конкурсната комисия, назначена от правосъдния министър Цецка Цачева.