Грипна епидемия на територията на област Пазарджик от утре, 17 януари, обяви областният управител Стефан Мирев след заседание на Оперативния щаб за борба с грип и ОРЗ.
Поради ниската заболеваемост на учениците, която е 18% до момента, грипната ваканция най-вероятно ще започне от понеделник и ще продължи до сряда включително. Така, според членовете на щаба за борба с грип и ОРЗ, ще се съберат 5 неучебни дни, заедно с почивните, което ще прекъсне разпространението на грипа.
„Няма определен срок на грипната епидемия, когато заболеваемостта намалее, тя ще бъде отменена“, уточни областният управител на Пазарджик.
В петък сутринта щабът се събира отново и е почти сигурно, че ще последва обявяване на грипна ваканция.