12 златни медала спечели Клубът по плуване в Бургас

Клубът по плуване „Каменград“ реализира впечатляващ успех в състезанието в Бургас миналия уикенд. 11-те състезатели изведоха отбора на четвърто място сред общо 40 клуба от цялата страна в пет възрастови групи с деца, родени от 2012-та до 2016-та година. Турнирът в Бургас е част от официалния календар на Федерацията по плувни спортове.

Малките възпитаници на треньорите Екатерина Радивчева и Димитър Аврамов си донесоха в Панагюрище 12 златни, 8 сребърни и 6 бронзови медала. В актива си те записаха и две втори места в щафетните плувания.

Ева Стоицева и Изабела Хамуде бяха наградени като най-добри състезатели в групите на 11-годишните и 10-годишните. В призовите десетки влязоха Виктория Дудова, Радиана Узунова, Никол Гулекова и Божидара Касабова.

Най-добрите индивидуални постижения със златни медала са на: Ева Стоицева- 4 златни медала, Виктория Дудова – 3, Никол Гулекова – 2, Изабела Хамуде – 2, Кристин Иванова – 1. Не по-малко важни са и сребърните и бронзовите медали на малките плувки на Панагюрище.

Треньорите са изключително развълнувани от успеха и благодарят на родителите, които се отнасят много сериозно към спортните занимания на децата си и помагат на клуба.

Реклами

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.