Предстои XI Открит турнир по ускорен шах „Панагюрище“ 2025

На 17.05.2025 г. в Панагюрище ще се проведе XI Открит турнир по ускорен шах „Панагюрище“ 2025.

Ето и регламента за участие:

Организатори: ШК „Оборище“ –Панагюрище, Шахматна секция към „Асарел – Медет“ АД – с подкрепата на Община Панагюрище, под егидата на БСФШ.

Място за игра: Зала „Луда Яна“, Хотел Каменград – гр. Панагюрище.

Цел на турнира: Популяризиране на шахматната игра сред деца и възрастни. Обмяна на международен опит и високо ниво на организация. Запознаване с културно-историческото наследство на община Панагюрище. Създаване на трайни контакти и нови приятелства. Развиване на мотото „Шахът и приятелите“.

Право на участие: Всички състезатели подали своевременно заявка до изпълване на квотата от 60 участника и заплатили турнирна такса.

Система: Турнирът ще се проведе в 7 кръга по Швейцарска система. За съставяне на двойките, ще се използва утвърдената от ФИДЕ компютърна програма Swiss-Manager.

Контрола за игра:

Всеки състезател ще има по 10 минути за завършване на партията с 5 секунди добавено време на ход. Времето за игра ще се измерва с дигитални часовници.

Програма на турнира:

17.05.2025г. (Събота)

Записване от 8:00 до 08:40 ч.

Техническа конференция: 08:50 ч.

I кръг:         9:00 ч.

II кръг:        9:45 ч.

III кръг:      10:30 ч.

IV кръг:       11:15 ч.

V кръг:        13:00 ч.

VI кръг:       13:45 ч.

VII кръг:      14:30 ч.

Закриване и награждаване: 15:45 ч.

Такса за участие: 25 лева.

Награден фонд:

I място:300 лв. 
II място:200 лв. 
III място:100 лв. 
   

Купи и медали за първо, второ и трето място.

Медали:

Жени 
Сеньори над 60 години 
Деца до 16 години 
Деца до 14 години 
Деца до 12 години 
Деца до 10 години 
Деца до 8 години: 

Медалите са гарантирани при минимум 3 състезатели в група. Медалите не се делят, при право на два медала състезателя избира по престижния за него или нея.

Всички участници в турнира получават предметна сувенирна награда!

Класиране: Класирането е в зависимост от броя на спечелените точки. В случай на равенство се прилагат следните допълнителни показатели: Лична среща, Бухолц -1; Бухолц; Брой победи; Зонеборн-Бергер.

Валидност на турнира: Турнира е регистриран във FIDE и важи за рейтинг. Турнира не важи за звания. Турнира е без ограничение за участие по рейтинг.

Заявки за участие: Заявки за участие до  5 май 2025 г на следния имейл: cristo_l_kosturkov@abv.bg. При запълване на квотата от 60 участника записването се прекратява. Записване само по електронен път с трите имена на латиница по документ, дата на раждане, фиде номер и ело. (пожелателно, кой номер риза-( тениска) носят).

Организаторите не се ангажират с настаняване в хотел на участниците.

Контакт за допълнителна информация и съдействие на участниците от чужбина: Христо Костурков – 0882 212691

Реклами

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.